Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Napsali o nás

 

Portál HR NEWS publikoval článek Michala Martocha Chcete být in? Pořiďte si interní sociální síť.

 

Chcete být in? Pořiďte si interní sociální síť

HR News.cz, 18. 9. 2012

 

 

 

 

Nechceme vám lakovat svět na růžovo ani psát hororové scénáře. Jedno je ale jisté: práce na dálku je levná. Na druhou stranu ale chytrý zaměstnavatel ví, že na tomto způsobu práce vydělá jen tehdy, když bude jeho zaměstnancům vyhovovat, vysvětluje Michal Martoch.

 

Utíkáme z kanceláří, nebo nás z nich vyhánějí?

Penize.cz, 6. 9. 2012

 

 

 

 

Když letíte balonem a odhodíte zbytečný náklad, vynese vás to výš. Když snížíte náklady na vaše podnikání, efekt bude podobný. Pak řešíte otázky: „Zřídíme levnější open space? Nebo začneme pracovat na dálku?“ Firmy, které vyzkoušely různé přístupy, většinou nalezly ten nejúspornější ideál v jejich promyšlené kombinaci, říká Michal Martoch.

 

Vyplatí se nechat zaměstnance pracovat z domova? Spočítejte si s nám

Podnikatel.cz, 4. 9. 2012

 

 

 

 

Magazín Firstclass.cz publikoval článek Videokonference: Finty, jak miliardáři šetří čas, ve kterém citoval odborníka Michala Martocha.

 

Videokonference: Finty, jak miliardáři šetří čas

FC FIRSTCLASS.CZ, 15. 8. 2012

 

 

 

 

Server Lupa.cz publikoval článek Proč Microsoft koupil "Facebook pro firmy"? Yammer mu má dát lidský rozměr. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Proč Microsoft koupil "Facebook pro firmy"? Yammer mu má dát lidský rozměr

Lupa.cz, 13. 7. 2012

 

 

 

 

Server CIO Business World.cz publikoval článek Jak zavést firemní sociální síť v praxi. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Jak zavést firemní sociální síť v praxi

businessworld.cz, 2. 7. 2012

CIO Business World.cz

 

 

 

  

"Každému říkám, že nejdůležitější pravidlo, jak poznat pochybnou nabídku práce, zní: Nikdy od vás žádný zaměstnavatel nebude chtít dopředu peníze. Každá poctivá firma pracovníky hledá a za jejich práci jim platí," říká Michal Martoch z portálu Práce na dálku.

 

Pozor na podvodníky. Za práci z domu neplatí uchazeč, ale zaměstnavatel

finance.idnes.cz, 19. 6. 2012

iDNES.cz, Kateřina Hovorková

 

 

 

 

Server Podnikatel.cz publikoval článek Jak snížit náklady s využitím internetu. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Jak snížit náklady s využitím internetu

podnikatel.cz, 29. 5. 2012

 

 

 

 

Server ipodnikatel.cz publikoval článek na téma srovnání služeb virtuálních asistentek. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Hledá se nejlepší virtuální asistentka - srovnání služeb virtuálních asistentek

ipodnikatel.cz, 9. 5. 2012

 

 

 

 

Server Vitalia.cz publikoval článek o open space a výhodách práce na dálku. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Škodí open space zdraví? Každému svědčí něco jiného

vitalia.cz, 7. 5. 2012

 

 

 

 

"Zavedení práce na dálku se nehodí pro všechny firmy. Nelze stát na dálku například u pásu, stavět dům nebo obsluhovat zákazníky v supermarketu. Ovšem pro většinu nemanuálních činností lze nástroje pro práci na dálku s úspěchem využít. Kromě klasické komunikace pomocí telefonu, e-mailu, chatu nebo videokonference patří mezi hlavní podpůrné nástroje tak zvaná on-line kancelář. Zjednodušeně řečeno jde o komplexní balík programů umožňujících přístup k firemním datům kdykoliv a odkudkoliv s možností jejich snadné úpravy," přibližuje Michal Martoch z Workline.cz, specialista na práci na dálku.

 

Práce na dálku se stále více zamlouvá zaměstnancům i firmám

finance.idnes.cz, 21. 3. 2012

iDNES.cz, Eva Sovová, MF DNES, Kateřina Hovorková

 

 

 

 

„FIRMY SE PRÁCE Z DOMOVA BOJÍ,“ říká Radka Nepustilová, poradkyně pro práci na dálku, www.workline.cz Co radíte lidem, kteří se rozhodují, zda a jak pracovat z domova? Nikdy je nepřesvědčuji, ale je jasné, že výhody jsou nasnadě. Snažím se propagovat, že v době dnešních technologií je to možné a snadné. Radím jak jednotlivým lidem, tak i firmám. „aby se nebáli, vyhledali odbornou pomoc s dlouhodobými zkušenostmi, která jim pomůže s rozjezdem a začali. Proč se tomu firmy tak brání? Jednoduše proto, že nevěří tomu, že podobný model práce může být úspěšný jak pro zaměstnance, tak hlavně pro firmu. Stále jsou v zákoníku práce určité mezery, které například neřeší pracovní úrazy při práci doma. Ale na druhou stranu, jaký úraz si způsobíte u počítače? Není to také proto, že se vrcholoví manažeři bojí, že by nad svými zaměstnanci ztratili kontrolu? To samozřejmě taky. Obávají se, že nebudou mít možnost je prověřit, jestli a jak pracují. Pravda je, že motivovaný člověk bude rád pracovat bez dozoru odkudkoliv a nemotivovaný si najde cestu, jak se z práce „vykroutit“, i kdyby nakrásně seděl v kanceláři zaměstnavatele. Ale je prokázáno, že v klasických kancelářích věnují zaměstnanci pouze 60 % času práci. Nehledě na to, že ho zaměstnanci za jeho rozhodnutí budou milovat, omezí tím fluktuaci a taky nemocnost. Z postele i s chřipkou dokážete něco vytvořit. Ale jak může kolektiv efektivně pracovat, když je každý zavřený ve svém bytě? Jednoduše. Všichni jsou připojení. Umí využívat aplikace Google Apps či MSOffi -ce 365, které umožňují, aby na jednom dokumentu dělalo víc lidí a přitom si ho stále dokola nemuseli přeposílat e-mailem. Dobře fungují i videokonference během dne. A porady? Ty můžete dělat třeba jednou za týden, po zbytek času budete ve své domácí kanceláři. Existuje typ lidí, pro které práce doma není vhodná? Určitě ano, ale to na sobě poznáte velmi záhy. Já si naopak myslím, že díky možnosti pracovat doma vznikne příležitost zaměstnávat matky na mateřské, starší lidi nebo třeba invalidy či lidi z vesnic. Nejde o to, aby každá firma prosazovala práci doma, ale bylo by skvělé, kdyby dávala tu možnost. Protože vybrat si, co vám vyhovuje, je ta nejlepší svoboda.

 

Pravda o práci Z DOMOVA

Žena a život, str. 32, 29. 2. 2012

EMMA BRANNAN, ALICE ROSSI

 

 

 

 

Menší firmy v Česku používají zatím služeb cloudu třeba pro firemní vzdělávací "webináře". Podle Michala Martocha z firmy Workline.cz, která cloudové aplikace ve firmách instaluje, jej úspěšně zavádějí některé základní školy. Z větších firem podobné programy využívají při školení zaměstnanců například Česká pojišťovna, Siemens nebo již zmíněný T-Mobile.

Microsoft nebo Google?

 

Firmy v Česku míří na cloud. Průkopníky jsou T-Mobile, ČEZ nebo Poštovní spořitelna

moderniobec.ihned.cz, byznys.ihned.cz, 15. 2. 2012

Tomáš Volf

 

 

 

 

Yammer se rozhodla používat i společnost Workline.cz, která se zabývá organizací práce on-line a na dálku. „Došlo ke snížení počtu interních e-mailů. A přineslo to i další výhody. Lidé se mnohem rychleji a častěji vyjadřují k různým nápadům, což u e-mailu neplatilo,“ řekl spoluzakladatel firmy Michal Martoch.

 

Do módy jdou vnitrofiremní facebooky. Nahrazují e-mail

Hospodářské noviny, 6. 1. 2012

Ondřej Malý

 

 

 

 

Podle Michala Martocha ze serveru Workline.cz, který se zabývá problematikou práce na dálku, je zákaz švarcsystému pro malé firmy likvidační. Nová pravidla podle něj firmám zvýší administrativní zátěž i náklady a uškodí pružným pracovním úvazkům. „V době recese firmy hledají úspory nákladů a dlouhodobá spolupráce na živnostenský list je výhodná pro obě strany,“ vysvětluje Michal Martoch. Přechod na klasický pracovní úvazek podle něj znamená pro firmy komplikace a tak spolupráci raději ukončí, než aby daného pracovníka zaměstnaly. „Řada lidí tak skončí bez práce. V době recese by měl stát naopak podporovat podnikání a pružné zaměstnávání lidí. Rozhodnutí poslanecké sněmovny mi připadá zcela nesmyslné,“ uzavírá Martoch.

 

Skončí švarcsystém v propadlišti dějin, nebo „jen“ v ilegalitě?

penize.cz, 6. 12. 2011

 

 

 

 

"Jednou věcí je švarcsystém, kde zaměstnavatel nutí například pracovníky v továrně, aby pracovali na živnostenský list. Tam si opravdu myslíme, že je postih na místě. Jiná situace je v případě, kdy spolu dobrovolně spolupracují dva subjekty nebo například podnikatel na volné noze zaměstnává dva další pomocníky na IČO, kterým není schopen zaručit práci na plný úvazek. Nemá totiž tolik zákazníků, aby se mu vyplatilo převést je na plný úvazek. Takoví pracovníci musí pracovat ještě pro někoho dalšího, aby získali příjem ve výši plného úvazku. Proto postih této formy spolupráce nepovažujeme za nejvhodnější," říká například Michal Martoch, spoluzakladatel portálu Workline.cz, který se více než 3 roky věnuje podpoře podnikání na dálku a flexibilním úvazkům.

 

Porušují zákon, aby měli z čeho žít. Bojí se Kalouska

parlamentnilisty.cz, 29. 11. 2011

Alena Hechtová

 

 

 

 

Užitečné rady, inzerci, a dokonce možnost absolvovat na toto téma i specializované semináře nabízí web www.workline.cz Chcete-li se vrátit po mateřské zpátky do pracovního procesu, zvažte, na co máte vy sama i vaše rodina kapacitu a kde potřebujete pomoc zvenčí. Babičky někdy bydlí celé stovky kilometrů daleko a paní na hlídání si nemůže dovolit každý.

 

Z mateřské do práce

maminka.cz, 24. 7. 2011, časopis Maminka, 27. 5. 2011

Dita Černá

 

 

 

 

Konference je určena především odborné veřejnosti z oblasti lidských zdrojů, účastníci by se měli dozvědět, pro jaký typ firem je práce z domova vhodná, jaké jsou její výhody a nástrahy. Prezentující z firem T-Mobile, ČSOB, Workline či LMC se podělí o své zkušenosti s tímto typem pracovního úvazku. Jistě zajímavou součástí konference bude odborný panel, kterého by se měli zúčastnit nejen zástupci již zmíněných komerčních firem, ale i právník, zástupce ČMKOS či Úřadu vlády ČR.

 

Konference o flexibilních pracovních úvazcích se koná již příští pátek

cfoworld.cz, 7. 6. 2011

Martina Kemrová

 

 

 

 

Provozovatelé inzertního média nejsou podle zákona povinni pravdivost inzerátu ověřovat. V současné době existuje jediný účinný způsob boje proti podvodníkům – ukázat na ně prstem. Tak, jako to dělají odborníci z již několikrát zmíněného portálu Workline.cz. Tento web, který se zabývá on-line prací a vzděláváním v mnohem širším měřítku, uveřejňuje pravidelně aktualizované a především kontrolované nabídky domácí práce, vytříděné z pracovních portálů. Najdete tu i seznam zaměstnavatelů, kteří tuto formu zaměstnání umožňují. V sekci „Podvodná práce z domova“ pak najdete řadu reálných případů, dopisů od napálených zájemců, a to v plném znění - včetně adres, telefonních čísel a jmen podvodníků, se kterými měli „tu čest“. Komentáře pod dopisy pak upozorňují na charakteristické znaky nabídek, které je napříště pomohou rozeznat. Informovaný člověk nenaletí.

 

Práce z domova: Nenechte se napálit!

Děti a MY, 20. 10. 2010

 

 

 

 

Michal Martoch odpovídal na otázky týkající se problematiky "Podvodné nabídky práce na internetu".

 

Přepis kauzy pro reportéry a Občansko-právní poradny na téma: "Podvodné nabídky práce na internetu"

ČRo 2, 1. 7. 2010

 

 

 

 

Podle zástupců serveru Workline nesmí žádná firma chtít po uchazeči dopředu peníze. „Každý poctivý zaměstnavatel pracovníky hledá a za jejich práci jim platí,“ zdůrazňují na svém serveru.

 

Zaměstnanci platí za práci. Překlep? Realita!

finmag.cz, 24. 5. 2010

Tereza Holanová

 

 

 

 

Servery Workline.cz a Monster.cz mají zkušenost i s podvodnými nabídkami "práce doma" nebo s prodejem v rámci multi-level marketingu.

 

Nabízel místo konzultanta, pak žádal 20 tisíc. Falešných nabídek přibývá

ekonomika.idnes.cz, 14. 4. 2010, Mladá Fronta DNES, 14. 4. 2010

Tereza Holanová

 

 

 

 

Média Chip, Lupa.cz, Kariera.ihned.cz informovala o spuštění portálu Webinare.cz. Citovala odborníka na webinářové systémy Davida Skálu z portálu Workline.cz

 

Spuštění portálá Webináře - online semináře

chip, lupa.cz, kariera.ihned.cz, únor 2010

 

 

 

 

 

Portál Workline.cz zveřejnil v odborném časopise HR Management výsledky vlastního průzkumu na téma práce z domova. Výsledky vyšly také v online verzi na KarieraWeb.cz

 

V Česku roste zájem o práci z domova i její nabídka

HR Management, 19. 2. 2010, karieraWeb.cz, 16. 2. 2010

 

 

 

 

Počet nabídek práce výrazně roste. Zatímco v lednu 2009 bylo na portále Workline.cz zveřejněno 40 nabídek práce, v únoru 2010 jich bylo 140, což představuje meziroční nárůst o 350 %. Tato čísla také potvrzují nedávná prohlášení o zavádění práce z domova v řadách nadnárodních společností.

 

IT byznys: Evropští regulátoři povolili HP akvizici 3Com

itbiz.cz, 19. 2. 2010

 

 

 

 

Tištěné médium Moderní obec vytisklo článek na téma internových přednášek - webinářů, kde popsala nejen principy a technické parametry online školení přes internet, ale i výhody, které z webinářů plynou.

 

Přednášky přes internet aneb což takhle dát si webinář?

moderní obec, 7. 1. 2010

Jaroslav Winter

 

 

 

 

»Videokonference a telekonference mají široké možnosti využití, například pro interní schůzky jednotlivých úřadů obcí, měst a krajů, pro jednání zastupitelů a radních s možností přímé účasti občanů a podobně,« uvádí Ing. David Skála z portálu Workline.cz. Navíc tak lze snadno pořizovat videozáznamy pro jejich další umístění na webových stránkách nebo jiné použití.

 

Chcete-li kancelář "bez kanceláře"

moderní obec, 5. 11. 2009

Jaroslav Winter

 

 

 

 

Jako přínosnou hodnotí posluchači také možnost získat celý záznam webináře ve formě videonahrávky. „Účastníci si nemusí dělat žádné poznámky a snadno si mohou nejasné informace později připomenout," vysvětluje lektor a specialista portálu Workline.cz Georgios Yiannakou. Řada zahraničních firem již využívá webináře k systematickému budování vztahů se zákazníky. "Prostřednictvím pravidelných bezplatných on-line školení nabízejí svým zákazníkům užitečné tipy a triky, a tak rozšiřují jejich profesní kompetence, nebo je seznamují s novinkami v sortimentu. To vše bez výrazného zvýšení nákladů," doplňuje Yannakou.

 

Počet účastníků webinářů roste

marketingové noviny, 8. 9. 2009

 

 

 

 

Server ITBIZ.cz informoval o výhodách a využití webinářů. Citoval odborníka Michala Martocha z portálu Workline.cz.

 

Webiáře - nový nástroj pro online marketing a PR

itbiz.cz, 10. 6. 2009

 

 

 

 

Globální ekonomická krize již zasáhla řadu tuzemských firem. Další její dopad teprve očekávají. Internetový portál Workline zveřejnil soubor rad, jak mohou malé a střední firmy v období hospodářské recese výrazně ušetřit náklady: Analyzujte telefonní náklady: při práci v kanceláři i mimo ni omezte placené telefonování a namísto toho volejte přes Internet...

 

Jak v době krize šetřit náklady

HR forum, str. 17, 10. 3. 2009

 

 

 

 

Michal Martoch, konzultant pro práci a komunikaci online a práci z domova portálu Workline: "Doporučuji tam, kde je to možné, práci z domova. Přináší zaměstnavateli řadu výhod. Mimo jiné snižuje nemocnost zaměstnanců. Pro plné využití této výhody je důležité mít práci z domova ve firmě zavedenou jako trvalou alternativu pro zaměstnance. Nepovažují ji pak za něco zvláštního, ale vnímají ji jako součást běžného pracovního procesu. Vlastní přínosy pro snižování nemocnosti existují hned z několika stran a jejich vzájemnou kombinací lze dosáhnout maximálního výsledku. V období chřipkových epidemií práce v otevřených kancelářích není z hlediska zdraví pracovníků nejlepší alternativou. Stačí jeden pracovník, který se odmítá doma vyléčit a rázem je nemocná půlka kanceláře."

 

Anketa: Jak jste připraveni na dobu zvýšené nemocnosti?

kariera.ihned.cz, 18. 11. 2008

 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

obchod@workline.cz

 

Díky své dovenosti pracovat efektivně na dálku, nemusím stále sedět v kanceláři nebo za volantem. O své zákazníky se starám z domova a přitom s nimi můžu být mnohem častěji než kolegové z oboru v jiných firmách..."

 

 

5 důvodů pro spolupráci

1. Nabízíme nástroje, které vám ušetří peníze.

 

2. Pomáháme firmám snížit náklady a zvýšit efektivitu.

 

3. Doporučované nástroje nebo postupy jsme také vyzkoušeli sami používáme.

 

4. Naše zkušenosti: přes 300 online seminářů, 540 fanoušků na facebooků, přes 187 referencí.

 

5. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: