Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Video návody, jak pracovat s Dokumenty Google

Internetový seminář

Jak začít pořádat webináře 

Získáte praktické informace, jak přímo od specialistů na online akce.

Více informací >

Napsal: Michal Martoch        Datum: 20. 6. 2012

 

Na YouTube jsme zveřejnili několik praktických návodů, jak efektivně pracovat s velice užitečným nástrojem – Dokumenty Google. Díky této službě můžete ve vaší firmě jednoduše vytvářet a sdílet texty, tabulky i prezentace, aniž byste spolu museli být v jedné kanceláři. 
 

 

Dokumenty – nový textový dokument

 

Pomocí tohoto video návodu se naučíte vytvořit a upravovat textový dokument. Zjistíte, že se program velice podobá jiným běžným textovým editorům, jako jsou Word nebo OpenOffice. Text jednoduše zformátujete a dozvíte se také, proč je dobré používat přednastavené styly. Zmíněny jsou zde i možnosti vkládání obrázků, a to jak z vlastního počítače, tak i z internetu, webové kamery nebo alba služby Picasa. Nakonec vložíte do textu i jednoduchou tabulku.

  

 

 

Dokumenty – sdílení dokumentu

  

Mezi největší výhody Dokumentů Google patří, že je můžete sdílet se svými kolegy a dokonce na nich i spolupracovat, a to současně. Jediným kliknutím se dostanete do dialogového okna, kam přidáte e-mailové adresy uživatelů, se kterými budete dokument sdílet. Dále určíte, zda mohou dokument upravovat, přidávat do něj komentáře nebo ho jen prohlížet. Navíc můžete odeslat oznámení e-mailem, dokument sdílet s celou skupinou lidí nebo zasílat odkaz těm, kteří nemají přístup do služby přístup.

 

 

Dokumenty – práce s textem ve více lidech

 

Jak poznáte, že na nějakém textu mimo vás pracuje také někdo jiný? Zjistíte to podle barevného kurzoru, který se vedle textu objeví nebo v okně chatu, kde můžete s dalšími uživateli komunikovat pomocí textových zpráv přímo při práci. Naučíte se i přidávat komentáře – text jednoduše označíte a komentář vložíte jedním kliknutím pravým tlačítkem myši. Nejste si jistí některými změnami? Podívejte se do historie verzí a klidně i obnovte některou ze starších verzí dokumentu.

 

 

Tvorba online formuláře

Díky tomuto video návodu budete umět vytvořit jednoduchý online formulář – přihlášku, anketu, průzkum atd. Naučíte se pracovat s různými typy otázek, jako jsou text, více možností, výběr ze seznamu nebo zaškrtávací políčko. Pro přitažlivější vzhled formuláře vyberete motiv – jednu z mnoha šablon. Nakonec formulář odešlete na e-mailové adresy nebo vložíte do svých webových stránek pouhým zkopírováním kódu. A co se získanými daty? Ty můžete jednoduše sledovat v přehledné tabulce seřazené podle data vložení.

 

Tabulky – tvorba grafů

Chcete přehledněji zobrazit data z vaší tabulky? Není nic snazšího než vytvořit graf. Stačí na tabulku umístit kurzor anebo označit požadované buňky. Pak vás už čekají jen tři kroky. Nejprve ověříte správnost vložených dat. Pak vyberete typ grafu, ať už to budou spojnice, sloupce, výsečový graf nebo jiný z nabízených typů. Na závěr vás čeká přizpůsobení grafu vašim potřebám a vkusu – připojíte legendu, změníte styl písma nebo barvu pozadí. A vložení? Graf může být plovoucím objektem ve vaší tabulce anebo pro něj zřídíte samostatný list.

 

Tabulky – funkce a výpočty

Podobně jako v notoricky známém Excelu můžete počítat v tabulkách s hodnotami. Například se dozvíte, jak vytvářet celkové součty pomocí funkce suma, a to jedním kliknutím a označením sčítaných buněk. Vzorce přitom můžete vytvářet i ručně. Po zhlédnutí video návodu budete také vědět, kde nalézt seznam všech funkcí s nápovědou v angličtině.

 

Tabulky – formátování tabulky

S pomocí tohoto videa návodu budete umět zformátovat tabulku. Většinu funkcí přitom naleznete v panelu nástrojů, ať už jde o řez písma, barvu textu, jeho zarovnání, barvu pozadí tabulky, ohraničení či možnost sloučit více buněk do jedné. Když formátujete obsah, využijete menu Formát – zde nastavíte, zda je obsahem buňky číselný údaj, měna, procento, datum, čas atd. Abyste se vyhnuli problémům, ručnímu formátování textu se raději vyhněte.

 

Prezentace – nová prezentace

Jak vytvoříte novou prezentaci? Začnete výběrem přednastaveného motivu. Vložíte nadpis a pak další snímky prezentace. Ihned poté můžete začít vkládat text a další objekty – obrázky, videa z YouTube, dekorativní text, geometrické obrazce nebo tabulky. Prezentaci si pak spustíte buď přímo v prostředí Dokumentů Google nebo si ji stáhnete v některém ze svých oblíbených formátů – například jako prezentaci v PowerPointu nebo PDF.

Prezentace – animace snímku

Prezentace lze snadno oživit animací objektů. Vyberete si způsob, jak budou objekty animovány – například přilétnout, odlétnout, přiblížit apod. Pak nastavíte, po jaké akci animace nastane – zda po kliknutí myši, po předchozí animaci nebo současně s jinou animací. Posledním krokem je volba rychlosti animace. Kromě objektů pak můžete rozpohybovat celé snímky, například prolnutím nebo přilétnutím.

 

 

 

Zaujaly vás tyto video návody? Rádi pro vás podobné video návody připravíme nebo se můžete zúčastnit i živých online školení a webinářů, které pořádáme. Zde najdete jejich nabídku.

 

 





 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: