Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Profesionální videokonferenční zařízení pro videokonference

Napsal: David Skála

 

Využití práce a komunikace online přináší podnikatelům, firmám a institucím nesporné výhody a mohou být realizovány několika způsoby. Jedním z nich je využit bezplatné softwarové řešení. Pokud považujete aplikace typu Skype a Windows Live Messenger za nedostatečné,  je čas na profesionální videokonferenční zařízení.

 

 

Proč profesionální videokonferenční zařízení namísto řešení zdarma?

 

  • působí profesionálně
  • stabilita přenosu bez výpadků
  • přirozený „osobní“ způsob komunikace
  • věrné přenášení zvuku a obrazu
  • možnost pracovat společně s obrazem a zvukem také na firemních dokumentech, jako kdybyste byli fyzicky přítomni
  • využití pro porady, školení, semináře, komunikaci se zákazníky apod.

 

Výběr kvalitního videokonferenčního řešení doporučujeme přenechat odborníkům, kteří vám vyberou to nejvhodnější řešení s ohledem na účel využití i vaše finanční možnosti. Náklady na pořízení profesionálních videokonferenčních zařízení jsou vysoké a není nic horšího, než po čase zjistit, že jste zakoupili věc, která vám nyní pouze "leží ve skříni".

 

 

Princip fungování videokonferenčního zařízení a přenosu

 

ro přenos vzájemné komunikace je potřeba vhodné komunikační médium. Existují 2 základní možnosti. Může se jednat o komunikaci založenou na protokolu TCP/IP (LAN, Frame Relay) nebo komunikaci přes ISDN. V prvním případě jde o komunikaci, kterou je vhodné aplikovat na sítích v rámci společnosti nebo na vyhrazené vnější lince. Druhé řešení, často používané v ČR, využívá jednu (ISDN2) nebo několik (ISDN30) ISDN linek.


Samotné spojení lze navázat mezi dvěma nebo více účastníky. K realizaci videokonferenčního hovoru mezi
dvěma účastníky stačí pouze videokonferenční zařízení, u více účastníků musí být přítomný také videokonferenční server. Ten může být i součástí jednoho z koncových zařízení.

 

Pro videokonferenční hovor je prioritní zvuk. Obraz je přenášen v sekundární části přenosového pásma společně s daty (dokumenty, prezentacemi, apod.). Potřebná rychlost připojení pro videokonferenci je 176 kb/s – 2 Mb/s u TCP/IP a 128 – 512 kb/s u ISDN. Pro kvalitní obraz i zvuk je doporučená rychlost min. 384 kb/s (TCP/IP).

 

 

Typy videokonferenčních zařízení pro videokonference

 

Tříděno podle počtu účastníků:

  • Personální systémy - nejmenším typ, určené pro jednotlivce nebo několik málo osob. Jedná se např. o videotelefon nebo přídavnou kartu do počítače. Zařízení pak obsahuje kameru, mikrofon, reproduktory, obraz je promítán na monitoru.

 

  • Kompaktní systémy - vhodné pro malé zasedací místnosti. Systém obsahuje základní jednotku s kamerou a mikrofonem, obraz je zobrazován na připojené televizní obrazovce. Na víc může být  připojena dokumentová kamera nebo elektronická tabule.

 

  • Skupinové systémy - největší videokonferenční systém. Určeny pro střední a velké místnosti. Tvoří je opět základní jednotka pro zpracování obrazu a zvuku, může však být připojeno i více kamer a více výstupů. Obraz je zobrazován na velkých obrazovkách nebo promítán dataprojektory. Z důvodu většího počtu přítomných osob bývá zobrazován najednou lokální i vzdálený obraz plus statické dokumenty.

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Videokonference a telekonference - pronájem, řešení na míru

 

Chcete využívat videokonference a telekonference? Využítejte možností pronájmu nebo získejte vlastní řešení včetně školení, jak na to!

 

Více o pronájmu nebo vlastním řešení na míru >

 

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: