Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Sdílené online dokumenty

 Napsal: Michal Martoch

 

 

Co to jsou sdílené online dokumenty

 

Sdílené dokumenty patří mezi praktické metody pro zefektivnění běžné práce s využitím Internetu. Snadno se tak vyhnete situaci, kdy jste nuceni přemýšlet nad otázkou, kdo má tu nejaktuálnější verzi dokumentu. Existuje pouze jediná aktuální verze dokumentu a je umístěna tak, aby k nimi měli všichni přístup

 

Veškeré dokumenty jsou uloženy na jednom centrálním místě přístupném přes Internet přístupné kdykoliv a odkudkoliv.


 

Možnosti sdílení

 

Možnosti sdílení závisí na poskytovali služby sdílené dokumenty. Kvalitní poskytovatel pokrývá všechny běžné dokumenty jako jsou texty (Word), tabulky (Excel), prezentace (PowerPoint), PDF dokumenty, obrázky, fotografie atd.

 

Výhodou kvalitního poskytovatele je funkce online editace sdíleného dokumentu. Dokument se tak upravuje přímo na Internetu prostřednictvím webového prohlížeče. V horším případě je musíte ručně stáhnout, upravit a poté uložit zpět na Internet. Tento způsob je však velice nepraktický a velmi brzy vás omrzí. Řešení tohoto problému nabízí tzv. offline editace, kdy se po připojení k Internetu provede synchronizace s ostatními dokumenty a systém ohlásí konflikty mezi jednotlivými verzemi dokumentů. Ty se musí následně manuálně opravit. Tento způsob je však méně běžný.

 

 

Přínosy sdílených online dokumentů

 

  • Snížení časových ztrát z důvodu nedostupnosti dokumentu, který nebyl po editaci zaslán zpět

 

  • Odstranění nutnosti kompletace několika připomínkovaných dokumentů do jednoho konečného dokumentu. Existuje totiž pouze jedna verze dokumentu, do níž všichni přispívají

 

  • Centrální zálohování dat - nemusíte si hlídat soukromé zálohování na vlastním počítači

 

  • Editace dokumentu několika lidmi současně  - všichni zúčastnění mohou pracovat v jednom dokumentu, který se průběžně automatický ukládá. Dokument lze současně online komentovat prostřednictvím chatu, telekonference nebo videokonference

 

  • Zasílání upozornění emailem na změny v dokumentu

 

 

Software pro sdílené online dokumenty

 

Google Apps

Kvalitní řešení zdarma v českém jazyce nabízí společnost Google pod názvem Google Apps. Obsahuje ty nejdůležitější funkce – vytváření textů, tabulek i prezentací. Software se neustále vyvíjí a každý týden se objevují nové funkce.

 

Praktickou funkcí je např. možnost zpřístupnit vytvořenou prezentaci na Internetu. Jedná se o zajímavou formu vhodnou např. pro výuku, kdy se hlasově spojíte prostřednictvím telekonference a na obrazovce svého monitoru sledujete, co vám kolega ukazuje.

 

Sdílené dokumenty Google Apps nabízí i takové speciality jako možnost vytvářet a rozesílat automatické dotazníky v emailové podobě. Data se sbírají automaticky do přehledné tabulky. Nemusíte tedy nic kompletovat a výsledky dostanete již přímo zpracované.

 

 

Google docs - Google dokumenty

 

Google Docs - Google dokumenty

 

Zoho

Další řešení v anglickém jazyce je služba Zoho. Ta nabízí kolem 20 různých služeb od základních jako je psaní dokumentů, vytváření tabulek, prezentování, plánování až po projektové řízení, systém pro řízení zákazníků, zasílání faktur, vytváření databází a mnoho dalších. Zoho je v základní verzích zdarma. Platí se pouze za rozšířené funkce.

 

Zoho writer

 

Zoho writer

 

 

Zpět na úvodní stránku Průvodce

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: