Workline - portál práce online, komunikace online a práce z domova

Komunitní sítě

  Napsal: Michal Martoch

 

Komunitní sítě spojují dohromady lidi s podobnými zájmy, bydlištěm, životními názory, atd. Vytváří se komunita, která dokáže velice efektivně sdílet informace. Současné komunitní sítě jsou nejvíce využívané na poli zábavy a mezilidských vztahů. Ve firemním prostředí se na jejich plné využití teprve čeká.

 

 

Základní princip komunitních sítí

 

Klasické internetové stránky jsou často pouhou pasivní prezentací a celý jejich obsah je tvořen hrstkou lidí. Internetoví uživatelé však chtějí být aktivní a proto vyhledávají možnosti, jak se zapojit.

 

Komunitní sítě dávají každému návštěvníkovi možnost svobodně vyjádřit názory, informovat o svých zájmech, minulých, současných i budoucích událostech. Každý jedinec se může stát snadno viditelný. Stačí k tomu pouze kreativita a zájem. Komunitní sítě pomáhají budovat vztahy mezi lidmi. Umožňuji urychlit navazování nových kontaktů i přátelství lidí, jenž by se za normálních okolností nikdy nesetkali. Pomáhají ostýchavým jednotlivcům překonat běžné komunikační bariéry a získat sebedůvěru.

 

 

Využití komunitní sítě pro jednotlivce

 

Představte si člověka, který rád cestuje a hledá někoho do party. Bez komunitních sítí by si musel podat inzerát a pak čekat a doufat, že se někdo ozve. V prostředí komunitních sítí je to však jiné. Stačí si vytvořit vlastní skupinu nebo se připojit k existující, kde je hlavním zájmem cestování. Zde může ukázat fotografie ze svých cest, popsat zážitky, napsat tipy a doporučení čemu se vyhnout a kam se rozhodně podívat. Naproti tomu si může přečíst podobné informace a příběhy od ostatních lidí. Když jej kdokoliv zaujme, jednoduše se s ním zkontaktuje a o víkendu mohou vyrazit na výlet.

 

Komunitní sítě pro jednotlivce:

 

 

 

Využití komunitní sítě pro firmy

 

Firmy neustále hledají možnosti, jak vytvořit produktivní a motivující pracovní prostředí pro své zaměstnance. Hledají cesty pro ztotožnění zaměstnanců s firemními hodnotami a cíly. Zavedení Komunitní sítě do firmy umožňuje se k tomuto cíli přiblížit.

 

Vytvoření interní komunitní sítě ve firmě může být velice prospěšné pro zlepšení vztahu mezi zaměstnanci navzájem a především mezi zaměstnanci a vedením. Lidé získají silnější příslušnost k určité skupině a pocit, že na nich skutečně záleží. Představte si např. situaci, kdy máte ve firmě fotbalový tým, hokejový tým, pořádáte zájezdy nebo team building akce, apod. V případě  komunit lze tyto lidi spojit snadno dohromady a umožnit jim sdílet jejich zážitky a plány.

 

O vlastní provoz a život v komunitní síti se téměř nemusíte starat. Lidé dělají veškerou práci sami. Po fotbalovém zápase vystaví fotografie nebo krátké video pro ostatní ke stažení. Některý z fanoušků popíše, který gól byl nejlepší. Kapitán mužstva informuje o nadcházejícím zápasu, atd.

 

Komunitní sítě jsou účinný nástroj pro práci a komunikaci online nebo práci z domova. Lidé nemají pocit odloučení od skupiny i přesto, že se fyzicky nevidí. Prostřednictvím komunitní sítě získají lidé přehled o dění ve firmě i kolem ní.

 

Nejznámější a největší komunitní síť pro firemní prostředí je LinkedIn (pouze v anglickém jazyce). Jedná se o účinný nástroj pro budování obchodních, partnerských a zaměstnaneckých vztahu. Zájemcům o práci umožňuje vytvořit vlastní životopis a požádat kolegy, nadřízené, podřízení i obchodní partnery o reference. Naproti tomu firmy mohou vyhledávat potenciální uchazeče o práci na základě těchto referencí. Získávají tak určitou zpětnou vazbu na kvalitu člověka ještě před jeho nástupem do společnosti. V obchodní oblasti lze podobným způsobem spojovat mezi sebou celé firmy.

 

Zavedení komunitní sítě do firmy je proces, jenž by měl být podpořen nastavením vhodných pravidel a řádným školením pro zaměstnance. Jen tak si může být firma jistá, že vše proběhne v pořádku a získá kvalitní výsledek.  Pro vytváření vlastních komunitních sítí existuje řada bezplatných softwarů i placených řešení.

 

 
 

 

   

 

 

Zasílání novinek

Pravidelné  články, zprávy a informace ze světa práce a komunikace na dálku přes Internet nebo práce z domova (přibližně 1x měsíčně). Zasílání nabídek práce z domova a online služeb.

 

Váš e-mail:

 

Respektujeme vaše soukromí a proto chráníme vaše osobní údaje.

 

 

 

Chcete být úspěšní anebo ušetřit čas i náklady?

 

Využivejte online služby, jejichž seznam naleznete v přehledném katalogu nebo si nechte vytvořit databázovou online aplikaci přímo na míru. Online školení a webináře vám pomohou získat informace nebo vzdělání na dálku přímo z kanceláře nebo domova. Podnikatelům, firmám a institucím ušetří značné náklady videokonference a telekonference či Google Apps, které vám zavedeme na míru. Získáte tak kvalitní nástroje pro efektivní práci a komunikaci online nebo provozování úspěšné práce z domova. Portál Workline přináší komplexní informace i řešení a je v ČR jediný svého druhu.

 

 

7 důvodů pro spolupráci s námi

1. Ušetříme vám až 70 % nákladů za vývoj online aplikací. Zkrátíme dobu vývoje aplikace o polovinu. Více...

 

2. Snížíme náklady až o 55 % při přechodu ze software na online řešení od firem Google nebo Microsoft. Více...

 

3. Zvýšíme efektivitu vašich obchodníků či zaměstnanců pomocí online schůzek (videokonference a telekonference). Více...

 

4. Zpřístupníme vaše školení většímu počtu posluchačů. Řešení bez nákladů na pronájem školicích místností. Více...

 

5. 25 miliónů lidí v USA pracuje na dálku. Pomůžeme vaší firmě následovat tento trend. Více...

 

6. Námi doporučované nástroje a postupy sami využíváme. Ověřeno 3 roky v praxi.

 

7. Naše konzultanty citoval například iDNES.cz, Hospodářské noviny, Penize.cz a další média.. Více...

 

Přečtěte si náš příběh

 

Reference

 

"S produktem Google Apps i jeho zavedením jsme spokojeni. Pomáhá nám v lepší organizaci jako je sdílení harmonogramu a dokumentů. Uvítali jsme i nové rozhraní pro vyřizování emailů. Především orientace ve starých emailech je mnohem rychlejší a úspěšnější."

 

Ing. Jiří Štěpán

jednatel společnosti Brio

 

Zobrazit další vyjádření zákazníků

 

 

 

Reference účastníků

Webinář: Jak najít a rozvíjet svůj talent a silné stránky

 

"S webinářem jsem byla velice spokojena. Výborný start do budoucna. Takové nakopnutí a uvědomění si, jak je talent bez píle a rozvíjení pouhou další vlastností a to je velká škoda. Doporučuji všem, kteří si chtějí ujasnit, co je bude v životě naplňovat. Chci určitě navázat dalším webinářem a doufám i osobní konzultací šitou na míru... určitě mě to někam posunulo. Také forma byla super, hezky doma v teple..."

 

Andrea Svaková

 

 

Pusťtě si ukázku webináře:

 

 

Aktuální nabídka bezplatných i placených webinářů a online školení >

 

 

Sledujte nás:


 

 

Ochrana soukromí        2012 © Idealine Solutions s.r.o.        Mapa stránek      Inzerujte s námi

 

 

 

 

    Partneři: